آخرین اخبار آرشیو

Blog
Blog

حضور پژوهشگاه در نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی توسعه دانش فنی بومی و انتقال فناوری در ساخت و احیای کاتالیست های شیمیایی

نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی توسعه دانش فنی بومی و انتقال فناوری در ساخت و احیای کاتالیست‌های شیمیایی به همت انجمن مهندسی شیمی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف عرضه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کاتالیست‌های شیمیایی در محل خانه نوآوری و فناوری مستقر در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد.

ادامه مطلب
Blog

معاون پژوهشی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران: آزمایشگاه ازدیاد برداشت نفت و پارک علم‌وفناوری تولید دارو راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه شیمی برنامه های این پژوهشگاه تا پایان امسال را تدوین سه برنامه ملی پژوهشی، مطالعات و فراهم‌سازی زیرساخت سه طرح تولید مواد شیمیایی، تاسیس پارک تخصصی علمی و فناوری تولید دارو و آزمایشگاه ملی ازدیاد برداشت نفت اعلام کرد.

ادامه مطلب
Blog

کاشت چند اصله نهال در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران

اهمیت درختکاری برای همگان ثابت شده است. درختان عامل زندگی در این کره خاکی و نماد سرزندگی، شادابی و حیات در تمامی نقاطی هستند که به آن پا می گذارید. این زیبایان همیشه سرسبز همواره محل زندگی بسیاری از جانوران و پرندگانند و متأسفانه گروهی از انسانها با قطع بی رویه درختان، عامل نابودی زندگی بسیاری از حیوانات شده اند که ضرورت دارد در این زمینه توجه لازم را مبذول دارند.

ادامه مطلب
خوش آمدید

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، قطب تحقیقات حوزه شیمی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. این پژوهشگاه دارای چهار پژوهشکده تخصصی شیمی و مهندسی شیمی، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، آزمایشگاه مرکزی، هتل، سالن های آمفی تاتر و همایشگاه های مختلف می‌باشد. ده ها عضو هیات علمی بعلاوه صدها دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این مجموعه مشغول به پژوهش و تحصیل هستند. مساحت این پژوهشگاه در حدود ۱۶ هکتار واقع در بلوار پژوهش و در اراضی چیتگر می‌باشد. ده ها آزمایشگاه تحقیقاتی در شاخه های مختلف شیمی و مهندسی شیمی، اکوسیستمی بی نظیر جهت پیش برد پروژه های پژوهشی و فناوری مختلف ایجاد کرده است. این پژوهشگاه با در دست داشتن بالاترین رتبه ارتباط با صنعت در کشور سالانه پذیرای ده ها پروژه مهم فناوری در کشور بوده است. بعلاوه اشتغال بیش از ۷۵٪ از دانش آموختگان این پژوهشگاه در صنایع کلیدی کشور، نشان دهنده سطح بالای مهارتهای علمی و کاربردی دانشجویان این مجموعه بوده است.

پیوند ها