ریاضیدان ایرانی، معاون اول «آکادمی بین‌المللی شیمی ریاضیاتی» شد.

دکتر سید علیرضا اشرفی، استاد تمام گروه ریاضی دانشگاه کاشان به عنوان معاون اول آکادمی بین‌المللی شیمی ریاضیاتی (IAMC) معرفی شد.
دکتر سید علی رضا اشرفی قمرودی متولد سال ۱۳۴۳  دارای مرتبه علمی استاد تمام و مدیر گروه نانو محاسبات دانشگاه کاشان که چندین نوبت به عنوان دانشمند بین المللی ISI ودر زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان انتخاب شده است.
 
وی علاوه بر انتخاب به عنوان دانشمند بین المللی، چاپ نزدیک به ۳۰۰ مقاله در مجلات داخلی وخارجی ISI ، داوری بیش از ۱۰ مجله ISI و کسب عنوان پژوهشگر برگزیده کشوری در سال ۸۸ و پژوهشگر نمونه استان از سال ۸۰ را در کارنامه علمی خود دارد.

گفتنی است، شیمی ریاضیاتی حوزه‌ای از تحقیقات مربوط به کاربردهای جدید ریاضیات در شیمی و در واقع مدل کردن پدیده‌های شیمیایی است. شیمی ریاضیاتی گاهی شیمی رایانه‌ای نامیده می‌شود اما نباید با شیمی محاسباتیاشتباه گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران به نقل دیده بان علم از شاخه‌های اصلی شیمی ریاضیاتی نظریه گراف شیمیایی است که مربوط به توپولوژی است مثل تحقیقات ریاضی روی همپارها و ارتقای توصیف‌های توپولوژیکی یا فهرست‌هایی که کاربردهایی در ارتباط کمی ساختار-فعالیت دارند. نظیر جنبه‌های شیمیایی نظریه گروه‌ها که کاربردهایی درشیمی فضایی و شیمی کوانتومی دارد.لازم به ذکر است که مدل‌های اولیه برای شیمی ریاضیاتی، گراف‌های مولکولی و فهرست‌های توپولوژیکی بود.
ضمنا در سال ۲۰۰۵ آکادمی بین‌المللی شیمی ریاضیاتی توسط میلان راندیک تاسیس شد
.تاریخ ایجاد: سه شنبه 13 تير 1396
آخرین بروز رسانی: چهارشنبه 14 تير 1396
تعداد بازدید: 295


نماد اعتماد
تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار دانش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:295
کاربران حاضر:53