برگزاری اولین کارگاه بین المللی سنتز، شناسایی و کاربرد نانو کاتالیزگرهاصبح امروز شنبه 97/7/14 نخستین کارگاه بین المللی سنتز، شناسایی و کاربرد نانو کاتالیزگرها

First International Workshop On Synthesis, Characterization and Application of  Nano-Catalysts

با حضور محققان کشورمان، محققان و اندیشمندانی از کشورهای چین و آلمان به میزبانی پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران در مرکز همایشهای حکمت این پژوهشگاه آغاز به کار نمود .

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه در این نشست علمی دکتر وحید تقی خانی مشاور بین الملل پژوهشگاه با بیان اهداف کارگاه اظهار داشت از آنجایی که کاتالیست نقش کلیدی در صنعت شیمی، پتروشیمی و نفت دارد، این کارگاه با هدف دعوت از محققان و متخصصان این شاخه از کشورهای ایران، آلمان و چین جهت بررسی و ارائه آخرین یافته های جدید و تبادل اطلاعات با یکدیگر می باشد که با استقبال آنان مواجه شده است.

دکتر شاکری عضو هیأت علمی پژوهشکده نفت هم موضوعات مطروحه در این نشست علمی را بیان نقش و کاربرد فتوکاتالیست ها در واکنشها مثل تبدیل دی اکسید کربن به مواد هیدروکربن و مواد شیمیایی شناسایی کاتالیست ها، شناسایی و سنتز کاتالیست های سولفور زدایی از نفت برشمرد.

وی حامیان این کارگاه را صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(INSF) و آکادمی علوم چین  دانست و ابراز امیدواری کرد تا این کارگاه به اهداف تبیین شده خود دست یابد.

دکتر اعظم اکبری عضو هیأت علمی و دبیر اجرائی این کارگاه نیز از دیگر اهداف این نشست را بازدید شرکت کنندگان از آزمایشگاهها، کتابخانه مرکزی و دیگر بخشهای مختلف پژوهشگاه عنوان کرد و افزود این کارگاه فردا یکشنبه 15/7/97 هم با ارائه چند سخنرانی و تبادل اطلاعات بین محققان بکار خود ادامه میدهد.

      


تاریخ ایجاد: شنبه 14 مهر 1397
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 مهر 1397
تعداد بازدید: 451


نماد اعتماد
تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار دانش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:451
کاربران حاضر:4235