با حضور وزیر علوم؛ دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های فناوری برتر معرفی شدند.


وزیر علوم از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری برتر تقدیر کرد.

نهمین نشست سراسری هم‌اندیشی معاونان و مدیران بین‌المللی دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و همچنین پارک‌های علم و فناوری کشور امروز با حضور وزیر علوم، رؤسای دانشگاه‌ها، سفرای پنج کشور خارجی، مدیران و معاونین پژوهشی و امور بین‌الملل دانشگاه‌ها صبح امروز در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

در این نشست دانشگاه‌های گیلان، الزهرا، زنجان، علوم پایه زنجان، خوارزمی، قم، کاشان و کردستان به عنوان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در مسیر موفقیت معرفی شدند. همچنین ۹ دانشگاه دیگر شامل علم و صنعت، امیرکبیر، شریف، صنعتی اصفهان، علامه طباطبایی، فردوسی مشهد، اصفهان، شهید بهشتی و تربیت مدرس نیز به عنوان دانشگاه‌های موفق معرفی شدند.

در این نشست دانشگاه تهران رتبه برتر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را از آن خود کرد و دکتر محمود نیلی احمدآبادی از سوی وزیر علوم به عنوان رئیس دانشگاه تهران لوح تقدیر دریافت کرد.

همچنین بر اساس ارزیابی پژوهشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی برتر، ۶ پژوهشگاه شامل پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، پلیمر و پتروشیمی ایران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی و علوم جوی و در نهایت پژوهشگاه مواد و انرژی به عنوان پژوهشگاه‌های در مسیر موفقیت معرفی شدند. ضمن اینکه پژوهشگاه دانش‌های بنیادی رتبه برتر پژوهشگاه‌ها و مؤسسه‌های پژوهشی را از آن خود کرد. همچنین در این مراسم دو پارک علم و فناوری پردیس و خراسان رضوی به عنوان پارک‌های در مسیر موفقیت معرفی شدند.

همچنین پارک علم و فناوری شهرک علمی‌وتحقیقاتی اصفهان نیز رتبه برتر پارک‌های کشور را کسب کرد.

تاریخ ایجاد: سه شنبه 30 بهمن 1397
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 بهمن 1397
تعداد بازدید: 223


نماد اعتماد
تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار دانش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:223
کاربران حاضر:4243