دکتر امیدخواه: درآمد پژوهشگاه شیمی با کمک دانش‌بنیان‌ها محقق شد.

تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران گفت: در دو سال اخیر تغییر خوبی در پژوهشگاه رخ داده همانطور که در دولت تصمیم گرفته شد وابستگی به نفت از بودجه کشور جدا شود، در پژوهشگاه نیز تکیه بر درآمدهای مربوط به فروش شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا شد و در این راستا برای اولین بار توانستیم در ۶ ماه ابتدای امسال تمام درآمدهای مورد نیاز خود را از این طریق محقق کنیم.

دکتر محمدرضا امید خواه روز سه شنبه در نشست صمیمی اعضای پژوهشگاه  شیمی و مهندسی شیمی ایران با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل این پژوهشگاه با اعلام آمادگی این پژوهشگاه در خصوص حل مشکلات کشور در حوزه شیمی و مهندسی شیمی افزود: در این مورد فقط باید نکات و مسائل از سوی مسئولان به پژوهشگاه منعکس شود.

وی بیان کرد: اینکه توانستیم از شرکت های دانش بنیان درآمد کسب کنیم نشان می‌دهد که کارهای ما خریدار داشته و مشتری دارد، بازار بیرون محصولات ما را می پسندند، اکنون چیزی که برای ما مهم است اینکه بتوانیم با راهنمایی مسوولان در حل مشکلات کشور کمک کنیم، مسایل مربوط به این حوزه باید از سوی مسئولان منعکس شود و پژوهشگاه را اتاق فکر معاونت علمی بدانند.

رئیس پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران: در پژوهشگاه ها مزیت نسبی به دانشگاه ها بسیار زیاد است، ما در پژوهشگاه ها نیاز به تیم سازی برای اجرای پروژه نداریم چرا که تیم سازی انجام شده و شرکت ها آماده انجام کار هستند، اما در دانشگاه ها برای انجام پروژه ها تیم سازی می شود، در پروژه هایی که به پژوهشگاه محول شده است، سربلند بوده ایم و  توانسته ایم هم کیفیت و هم خدمات خوبی ارایه دهیم، چنانچه مشکلات کشور در زمینه شیمی و مهندسی شیمی به ما محول شود سربلند بیرون خواهیم آمد.

دولت باید فاصله بین دانش فنی به بازار را کوتاه کند 

همچنین دکتر محمد رضا حلواگر معاونت فناوری پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران نیز در این نشست گفت: از ایده تا دانش فنی را می توانیم به وزارت علوم بسپاریم اما ورود دانش فنی به بازار در دست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی بیان کرد: در زمینه دانش فنی به بازار آسیب هایی وجود دارد، برخی از شرکت های دانش بنیان با وجود داشتن دانش فنی بالا، برای دریافت مجوز و ورود به بازار  سال ها پشت درهای برخی از سازمان ها می مانند  و این مشکلی است که باید توسط دولت برطرف شود. 

تاریخ ایجاد: چهارشنبه 10 مهر 1398
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 مهر 1398
تعداد بازدید: 311تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار پژوهش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:311
کاربران حاضر:9102