از سوی بنیاد مصطفی (ص) برگزار می‌شود: نشست مجازی تبادل تجربیات علم و فناوری درباره ویروس کرونا

هفتمین دوره نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) از ۲۹ اردیبهشت ماه جاری با رویکرد بررسی چالش­‌های موجود در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می­‌شود.

بنیاد مصطفی(ص) با همکاری آژانس علوم، فناوری و تحقیقات سنگاپور (ASTAR)، هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) را به منظور فراهم­ کردن بسترهایی برای تولید علم و اشاعه آن و ارائه فرصت­‌های شبکه­‌سازی برگزار می‌کند و به دلیل همه­‌گیری ویروس کرونا این رویداد به صورت مجازی خواهد بود.

این نشست با مضمون "همکاری علمی و فناوری برای حل چالش ویروس کرونا" در روزهای ۲۹ اردیبهشت و ۸ خرداد ۱۳۹۹ برگزار می­‌شود و طی آن، سخنرانی­‌های کلیدی و بحث­‌های گروهی با موضوعاتی در زمینه­‌های مختلف علم و فناوری از جمله "اشتراک­‌گذاری تجربیات و مشاهدات کادر پزشکی کشورهای اسلامی در مقابله با بیماری کووید-۱۹" و "اکتشافات علمی، نوآوری­‌های فناورانه و راهبردها در مواجهه با چالش ویروس کرونا" ارائه خواهد شد. برگزاری میزگرد مدیران ارشد، کارگاه­‌ها و گفت‌وگوها­ از دیگر بخش‌های جنبی این رویداد است.

پژوهشگران می­‌توانند مقالات خود را تا ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ به آدرس:  www.step.mstfdn.org ارسال کنند. بهترین مقالات در مجلاتی چون مجله الکترونیکی پزشکی شیراز، مجله بین‌المللی علوم کشاورزی و زیست­‌شناسی و مجله مدیریت سیاست علم و فناوری منتشر خواهد شد.

در این دوره از نشست ۲۳ نهاد و دانشگاه بین­‌المللی ازجمله سازمان بهداشت جهانی (WHO)، کمیته دائمی همکاری­‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و فرهنگستان علوم کشورهای درحال توسعه     (TWAS) و جامعه پیشرفت علم و فناوری در جهان عرب (SASTA) مشارکت دارند.

برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) بستری است که توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با هدف گسترش شبکه علمی در میان بازیگران عرصه علم، فناوری و نوآوری جهان اسلام سازماندهی شده است و در قالب برگزاری رویدادهای بین­‌المللی، زمینه را برای تقویت، هم­‌افزایی و رشد همکاری­‌های علمی مهیا می­‌کند. این برنامه همچنین طیف گسترده­‌ای از فرصت­‌های همکاری برای پژوهش­‌های مشترک را ارائه کرده و بستری برای بحث­‌های دقیق در زمینه­ علم و فناوری و تبادل تجربیات راهبردی با کشورهای عضو سازمان همکاری­‌های اسلامی فراهم خواهد کرد.

 

تاریخ ایجاد: سه شنبه 16 ارديبهشت 1399
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399
تعداد بازدید: 70تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار پژوهش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:70
کاربران حاضر:8830