آخرین اخبار آرشیو

Blog
Blog

نقش کلیدی پژوهشگاه در ارائه راه حل های کارآمد برای تولید مواد با ارزش افزوده از نقش نفت و گاز

نقش کلیدی پژوهشگاه در ارائه راه حل های کارآمد برای تولید مواد با ارزش افزوده از نفت و گاز عنوان سخنرانی دکتر احمد شعبانی استاد دانشگاه شهید بهشتی و رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران بود که بیست و دوم دیماه جاری در پنل مربوط به نمایشگاه بین المللی ایمپکس با موضوع " ارتباط با صنعت و پژوهشگاه از ایده تا عمل" برگزار شد.

ادامه مطلب
Blog

معاون پژوهشی وزیر علوم تشریح کرد؛ شیوه جدید انتخاب سرآمدان پژوهشی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها

معاون پژوهشی وزیر علوم در مورد شیوه جدید انتخاب سرآمدان پژوهشی و شاخص‌های انتخاب آن‌ها، گفت: از ده‌ها آیتمی که در آیین‌نامه ارتقاء وجود دارد، ۱۳-۱۴شاخص به عنوان شاخص سرآمدی پژوهشی پیشنهاد شده است. در جلسه هم‌اندیشی که در این خصوص برگزار شد، این شاخص‌های پیشنهادی پذیرفته شدند.

ادامه مطلب
Blog

همکاری شرکت ملی نفت فلات قاره با پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران

مسئولان اداره امور شیمیایی و آزمایشگاهی شرکت ملی نفت فلات قاره به منظور بررسی همکاری های مشترک در زمینه تولید مواد شیمیایی مورد مصرف صنعت نفت و همچنین ارزیابی آزمایشگاهی مواد شیمیایی مورد نیاز و کنترل کیفی مواد مورد استفاده صنعت نفت، روز یکشنبه 18 دیماه جاری در پژوهشگاه حضور یافتند. در همین راستا جلسه ای با اعضای محترم هیات علمی صورت پذیرفت و توانمندیهای علمی و آزمایشگاهی پژوهشگاه ارائه گردید.

ادامه مطلب
خوش آمدید

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، قطب تحقیقات حوزه شیمی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. این پژوهشگاه دارای چهار پژوهشکده تخصصی شیمی و مهندسی شیمی، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، آزمایشگاه مرکزی، هتل، سالن های آمفی تاتر و همایشگاه های مختلف می‌باشد. ده ها عضو هیات علمی بعلاوه صدها دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این مجموعه مشغول به پژوهش و تحصیل هستند. مساحت این پژوهشگاه در حدود ۱۶ هکتار واقع در بلوار پژوهش و در اراضی چیتگر می‌باشد. ده ها آزمایشگاه تحقیقاتی در شاخه های مختلف شیمی و مهندسی شیمی، اکوسیستمی بی نظیر جهت پیش برد پروژه های پژوهشی و فناوری مختلف ایجاد کرده است. این پژوهشگاه با در دست داشتن بالاترین رتبه ارتباط با صنعت در کشور سالانه پذیرای ده ها پروژه مهم فناوری در کشور بوده است. بعلاوه اشتغال بیش از ۷۵٪ از دانش آموختگان این پژوهشگاه در صنایع کلیدی کشور، نشان دهنده سطح بالای مهارتهای علمی و کاربردی دانشجویان این مجموعه بوده است.

پیوند ها