آخرین اخبار آرشیو

Blog
Blog

امضای تفاهم‌نامه پژوهشی بین شرکت نفت فلات قاره و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران

در حاشیه روز پایانی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، ۸ قرارداد و تفاهم‌نامه‌ پژوهشی میان شرکت نفت فلات قاره ایران و مراکز دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان امضا شد.

ادامه مطلب
Blog

پژوهشگاه شیمی و شرکت مهرتاش سپاهان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

در دومین روز از نمایشگاه بین المللی نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و شرکت مهرتاش سپاهان تفاهم نامه همکاری در زمینه های پژوهشی، فناورانه و صنعتی در موضوعات: افزایش بهره وری فرایندهای فعلی با اصلاح روش و بهینه سازی شرایط و . . .

ادامه مطلب
Blog

تأکید رؤسای دانشگاه‌های کشور بر پیگیری مطالبه رهبر معظم انقلاب در توسعه آموزش عالی

رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در بیانیه پایانی اجلاس شیراز تأکید کردند؛ مطابق نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی، سیاست‌های گسترش آموزش عالی را مبتنی بر اصل نیازمحوری، توجه به بازار کار آتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی و تدوین پیوست اشتغال برای ایجاد یا توسعه رشته‌های تحصیلی راهبری خواهند کرد.

ادامه مطلب
خوش آمدید

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، قطب تحقیقات حوزه شیمی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. این پژوهشگاه دارای چهار پژوهشکده تخصصی شیمی و مهندسی شیمی، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، آزمایشگاه مرکزی، هتل، سالن های آمفی تاتر و همایشگاه های مختلف می‌باشد. ده ها عضو هیات علمی بعلاوه صدها دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این مجموعه مشغول به پژوهش و تحصیل هستند. مساحت این پژوهشگاه در حدود ۱۶ هکتار واقع در بلوار پژوهش و در اراضی چیتگر می‌باشد. ده ها آزمایشگاه تحقیقاتی در شاخه های مختلف شیمی و مهندسی شیمی، اکوسیستمی بی نظیر جهت پیش برد پروژه های پژوهشی و فناوری مختلف ایجاد کرده است. این پژوهشگاه با در دست داشتن بالاترین رتبه ارتباط با صنعت در کشور سالانه پذیرای ده ها پروژه مهم فناوری در کشور بوده است. بعلاوه اشتغال بیش از ۷۵٪ از دانش آموختگان این پژوهشگاه در صنایع کلیدی کشور، نشان دهنده سطح بالای مهارتهای علمی و کاربردی دانشجویان این مجموعه بوده است.

پیوند ها