چاپ     ارسال به دوست

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و شرکت پتروشیمی زاگرس تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

 

 

تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و شركت پتروشیمی زاگرس به عنوان چهارمين شرکت بزرگ تولید کننده متانول در جهان و پرچمدار تولید متانول در کشور در مراسمی با حضور جناب  آقای دکتر احمد شعبانی ریاست محترم پژوهشگاه و جناب آقای دکتر متين دیداری مدیرعامل محترم و نايب رييس هيات مديره  پتروشیمی زاگرس و جناب آقای مهندس رضایی رئیس مركز نوآوري تحقيق و توسعه اين شركت و جمعی از اعضای هیات علمی متخصص در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به امضا رسید. 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه دکتر دیداری در این مراسم در خصوص اهداف امضای تفاهم‌نامه پتروشیمی زاگرس با پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، گفت: همکاری این دو نهاد موجبات تعالی صنعت، افزایش بهره وری ، افزایش تعامل و ارتباط صنعت با پژوهشگاه و قطع وابستگی کشور مي شود و زمینه تولید مواد با ارزش افزوده بالا از متانول را فراهم خواهد کرد. همچنین زمینه گسترش بازارهای فروش و توسعه زنجیره ارزش با تعهد به توسعه پایدار نیز فراهم خواهد شد. علاوه بر آن با اجرای پروژه های مهندسی شده و برنامه ریزی بلند مدت امکان بی اثر کردن تحریم ها و تبدیل آن به فرصت در معنای واقعی کلمه میسر خواهد شد.

 

 

وی بر هم‌افزایی منابع و امکانات در راستای رفع مشکلات صنعت پتروشیمی و بکارگیری نخبگان پژوهشی تاکید کرد و افزود: به دنبال افزایش بهره‌وری  در حوزه های نوظهور و مرز دانش و تدوین حلقه‌های زنجیره ارزش در حوزه متانول و ایجاد اقتصاد دانش بنیان سبز هستیم که قطعا در آینده نزدیک سهم عمده ای در پیشرفت کشور خواهند داشت.

 

جناب آقای دکتراحمد شعبانی، در این مراسم با اشاره به اهمیت تولید ناخالص داخلی به عنوان یک معیار مهم برای ارزیابی فعالیت‌های اقتصادی یک کشور اظهار داشت که پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی به عنوان تنها مرکز تخصصی در دو حوزه شیمی و مهندسی شیمی در کشور و زیرساخت های بی نظیر و منحصر به فرد من جمله آزمایشگاه مرکزی، پایلوت، وجود بیش از 40 آزمایشگاه تخصصی و حضور اعضای هیات علمی نخبه و متخصص می تواند به عنوان یک بازوی علمی در کنار پتروشیمی زاگرس برای نیل به اهداف عالیه کشور و پیشبرد اهداف برنامه هفتم توسعه قدم بردارد.

  

دوشنبه ٣٠ بهمن ١٤٠٢ / شماره : ٥١٠ /  تعداد نمایش :205