چاپ     ارسال به دوست

وزیر علوم: نهال تولید علم‌ کشور را شیمیست‌ها کاشته‌اند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نهال تولید علم‌ کشور را شیمیست‌ها کاشته و امروز شیمیدان‌ها باعث افتخار کشور شده‌اند.

به گزارش ایسنا، محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در بیست و دومین کنگره بین المللی شیمی انجمن شیمی ایران امروز ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در سالن خوارزمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران سخن می گفت، با بیان اینکه پرچمدار و علمدار علم کشور شمیدانان هستند، اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دوره دکتری در رشته شیمی وجود نداشت. دانشجویان نخبه برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی می رفتند، برخی از آن ها به کشور باز می گشتند و برخی از این نخبگان مقیم کشورهای خارجی می شدند.

وی افزود: دوره تحصیلات تکمیلی در رشته شیمی در سال ۱۳۶۵ توسط برخی از شمیدانان کشور در دانشگاه شیراز راه اندازی شد. شیمیدان های برجسته و با تجربه ای در کشور وجود دارند، توصیه می کنم، جوانان کشور از تجارب اساتید پیشکسوت بهره مند شوند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: نهال تولید علم‌کشور را شیمیست ها کاشته و امروز شیمیدان ها باعث افتخار کشور شده اند.

زلفی گل در این مراسم یکی از مقاله های خود را ارائه داد و در این ارتباط گفت: این مقاله حدود چهار سال طول کشید تا مجوز انتشار در یکی از مجلات را پیدا کند. این یکی از کارهایی است که اخیرا منتشر کرده ایم تا مورد استفاده قرار گرفته است. این مقاله درباره اهمیت نسبت غیراستوکیومتری واکنش دهنده ها در سنتز مواد آلی است

.

دانشمندان علوم شیمی تجلیل شدند

دانشمندان علوم شیمی در بیست‌ودومین کنگره بین‌المللی شیمی انجمن شیمی با حضور وزیر علوم مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، بیست و دومین کنگره بین المللی شیمی انجمن شیمی ایران امروز، ۲۴ اردیبهشت ماه در سالن خوارزمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

در این مراسم با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حسین زمانیان، رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی  از دانشمندان برتر  علوم شیمی تجلیل شد.

اسامی دانشمندان برگزیده شیمی کنگره بین المللی شیمی انجمن شیمی ایران به شرح زیر است:

سید مصطفی حبیبی خراسانی استاد پژوهشی برتر دانشگاه سیستان و بلوچستان

شایسته دادفرنیا استاد شیمی تجزیه دانشگاه یزد

صادق رستم نیا استاد شیمی دانشگاه علم و صنعت

هادی کارگر استاد شیمی دانشگاه اردکان

 

سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣ / شماره : ٥٣٩ /  تعداد نمایش :80